În discursul său de trei minute, Ramona Bădescu l-a lăudat pe liderul AUR, George Simion, și a spus că a venit alături de AUR pentru a depune toată iubirea sa pentru ţară şi românii din diaspora.
„Sunt Ramona Bădescu, sunt artistă, sunt femeie, sunt – mulţumesc lui Dumnezeu – de foarte puţin timp mamă, dar în special sunt româncă. Trăiesc de 33 de ani la Roma, departe de ţară, dar întotdeauna am fost aici cu gândul, întotdeauna sângele meu a fost sânge de româncă, întotdeauna am fost mândră de originea mea şi am luptat, aşa cum am putut, aşa cum am ştiut, pentru dreptatea românilor. De multe ori au fost priviţi cu răutate, cu prejudecăţi, de multe ori am fost daţi la o parte, de multe ori am primit ameninţări de moarte”, a spus Ramona Bădescu, în cadrul evenimentului.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea