Simion și-a intitulat ironic live-ul de pe Facebook „Gata, am revenit de la Moscova, sunt cu cei 200 de basarabeni după mine și atacăm Guvernul”.
„Unde doriți să mergeți?”, l-a întrebat unul dintre jandarmi, în timp ce altul anunța prin stație că „domnul George Simion a intrat în obiectiv, este sub copertină”.
Simion a răspuns: „Pe aici, prin Guvern, este vreo problemă?” și a continuat să meargă și să filmeze. „Nu este nicio problemă, doar că nu aveți voie să treceți pe sub copertină”, i-a transmis jandarmul. Apoi a urmat un dialog între cei doi.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea