„Vineri, la un post TV, mi-am manifestat mâhnirea referitor la comportamentul «colegilor» de guvernare… În frunte cu neînfricatul lor lider… care a/au ales să dispară în ceaţă pe durata protestelor transportatorilor şi agricultorilor. În antiteză cu modul în care preşedintele PSD Marcel Ciolacu s-a manifestat anul trecut la greva cadrelor didactice. Ciolacu fiind atunci prezent, lângă premierul Ciucă, la toate negocierile/întâlnirile cu protestatarii. Asumând rolul de aliat/partener de guvernare…”, scrie Tudose pe Facebook.
Potrivit acestuia, a doua zi a venit „replica” pnl-istă prin Rareş Bogdan.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea