Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, a afirmat într-un interviu la Digi24 că va candida pentru un nou mandat, având susținerea USR și a aliaților formațiunii politice. Totodată, Armand a subliniat susținerea actualului primar al Capitalei, Nicușor Dan, pentru un nou mandat la Primăria Municipiului București.
„Mai candidez, bineînțeles, pentru că trebuie să continuăm ceea ce am început. Avem multe proiecte în curs de desfășurare. Avem multe proiecte blocate de consiliul local, care trebuie deblocate. Avem o ambiție mare pentru Sectorul 1 și proiectele noastre majore merg bine. Dați-mi o majoritate în consiliul local, fără PSD, PNL și vom putea să terminăm mai repede proiectele noastre pentru Sectorul 1. Candidez din partea USR plus aliații noștri. Suntem o alianță de dreapta, avem împreună cu noi alte partide de dreapta și avem încredere că vom putea construi o majoritate", a declarat primarul Sectorului 1, întrebată dacă va mai candida în cadrul unui interviu pentru Digi24.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea