Președintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat în cadrul unui eveniment că politica liberală are un spectru de cuprindere în toate păturile socio-profesionale și că este convins de faptul că cei care părăsesc partidul se vor întoarce.
„Dacă facem o analiză la tot ceea ce înseamnă spectrul politic de astăzi, dicolo de aceste valori ale PNL, la un moment dat s-ar putea să ajungem la concluziacă cei mai mari adversari ai ai noștri suntem noi. Avem nevoie ca la nivelul fiecărei filiale sa redobândim încrederea în sine și să facem în așa fel încât, cu toate greutățile guvernării să generăm astfel de acțiuni prin care să demonstrăm că “prin noi înșine” trebuie redefinit". PNL este cel mai vechi partid din Europa, avem datoria nu doar față de înaintașii noștri, că nu suntem cu nimic mai prejos decât cei care au făcut România Mare, trebuie sa identificam si sa ne asumăm obiective prin noi înșine. (...) Este limpede că prin noi înșine înseamnă România în UE, alianța nord-atlantică, dar cu tot profilul nostru cultural”, a spus președintele PNL.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea