TAROM este prima companie aeriană românească care reia zborurile către Israel și în primele trei companii europene care au reluat cursele de linie cu această destinație.
Primul zbor, RO 155, cu plecare din București pe 1 ianuarie, sosit la Tel Aviv la 23.20 a purtat pasagerii sub comanda pilotului comandant Cătălin Prunariu, actualul Director de Zbor al companiei TAROM. „Misiunea noastră este de a conecta oameni și de a îi transporta în siguranță la destinațiile alese. Atmosfera pe care am simțit-o în cabina pasagerilor la zborul de Tel Aviv din 1 ianuarie mi-a vorbit despre reziliență și mi-a întărit încrederea în puterea fiecărui om de a contribui la ceea ce cu toții ne dorim și avem nevoie - pace și armonie. Acest zbor este încă un pas către normalitate”, declară pilotul Cătălin Prunariu, Directorul de Zbor al TAROM, aflat la manșa primului zbor al companiei care reconectează România cu Israelul.…
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul