Unul dintre cele mai cunoscute hoteluri din București, Ambasador, va fi renovat și transformat într-un hotel de 4-5 stele de către grupul austriac Julius Meinl, cunoscut pentru producția de ciocolată și cafea.
Tranzacția, estimată la 30-35 de milioane de euro, este cea mai mare investiție pe Bulevardul Magheru din ultimii 5 ani, conform Profit.ro. După renovare, hotelul va avea aproximativ 130 de camere, 40% dintre ele fiind camere duble.
Julius Meinl Living, divizia hotelieră a grupului, deține deja două proprietăți: The Julius din Praga și Escala Hotel & Suites din Budapesta.…
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul