Sistemul e-Factura reprezintă un sistem obligatoriu și digitalizat de emitere și comunicare al facturilor, care este legat la serverele ANAF. De la introducerea acestuia, comercianții sunt obligați să emită facturile mai întâi prin aceste servere, ca mai apoi să ajungă la clienți.
Începând cu data de 1 ianuarie a acestui an, facturile făcute de mână, cele realizate în Excel sau cele întocmite până la data de 25 a lunii următoare, care cuprinde datele din luna precentă, nu vor mai fi valabile, potrivit modificărilor legislative și fiscale introduse odată cu începutul anului. Aceste modificări presupun faptul că toți comercianții au realizat pregătiri suplimentare la final de an, iar munca lor va trebui să fie mai disciplinată.…
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul