Poșta Română a făcut un anunț extrem de important pentru beneficiarii cardurilor de energie, respectiv până când mai pot fi folosite și ce plăți pot fi efectuate cu acesta.
„Poți folosi cardul de energie până la 31 martie 2024. Plătești cu el facturile la energie electrică și termică în regim centralizat, gaze, butelie, lemn de foc, rumeguş, cărbune și orice alte materiale de încălzire care pot fi folosite pentru locuințe”, a informat Poșta Română.
Beneficiarii pot plăti facturi curente sau restante, doar pentru locul de consum de la domiciliul beneficiarului. Cu un card se pot face mai multe plăți către mai mulți furnizori, până la epuizarea sumei.…
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul
Cotidianul