Anul 2024 a debutat pentru Colegiul Național „Mihai Eminescu” cu ediția a VI-a a Zilelor școlii. Până pe 15 ianuarie, elevii și profesorii își vor serba școala prin intermediul unor conferințe, dezbateri, expoziții și proiecția unui film despre marele poet.
Ziua Culturii Naționale a devenit pentru elevii și profesorii colegiului nu doar cea în care celebrează un mare creator, ci și un prilej de reflecție asupra a ceea ce îi definește ca instituție de învățământ, asupra valorilor pe care și le asumă, a rezultatelor muncii și asupra proiectelor pe care le desfășoară. Săptămâna Școala Altfel a stat în acest început de an sub semnul acestei sărbători, marcată de evenimente speciale, unele dintre ele devenite tradiționale.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul