Zeci de fermieri din zona de frontiera au protestat vineri, pe străzile din orașul Nădlac, dar și pe Drumul Național 7 către vama Nădlac 1. Aceștia au mărșăluit cu 1 km la oră, ceea ce a afectat serios circulația către vamă. Cei care se îndreptau către graniță au așteptat în cozi de km întregi pentru a putea înainta.
Cu aproximativ 50 de tractoare, combine și remorci, scoase în strada, protestatarii au încercat să atragă atenția guvernanților asupra greutăților cu care se confruntă, din cauza concurenței neloiale a cerealelor din Ucraina, dar și a ajutoarelor promise de Guvern care nu au mai ajuns însă la ei.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul