Vremea geroasă din Arad a adus zeci de oameni la singurul adăpost de noapte din judeţul Arad, în noaptea de marţi spre miercuri, când temperaturile au coborât până la minus 9 grade Celsius, fiind ocupate aproape toate cele 50 de paturi disponibile.
Directorul Direcţiei de Asistenţă Socială (DAS) Arad, Oana Pârvulescu, a declarat, miercuri, că numărul beneficiarilor Adăpostului de noapte a început să crească în ultimele zile, când temperaturile au coborât cu constant sub minus 5 grade Celsius. În noaptea de marţi spre miercuri, când a fost cel mai frig de până acum, cu temperatură minimă de minus 9 grade Celsius, au fost şi cei mai mulţi oameni ai străzii care au apelat la adăpostul pus la dispoziţie de municipalitate.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul