„În anul școlar 2023-2024, pentru tichetele sociale pe suport electronic sunt eligibili:
1. Preșcolarii înscriși în învățământul de stat, care îndeplinesc cumulativ, următoarele criterii:
2.Elevii din învățământul de stat primar și gimnazial, înscriși la cursuri de zi și care sunt în întreținerea familiilor al căror venit mediu net lunar pe membru de familie, realizat în luna iulie a fiecărui an, este de maximum 1.500 lei.
MIPE a finalizat procedura pentru tichetele educaționale si a fost semnat ordinul care a plecat deja către ministerul Educației.” – Deputat Mihai Fifor, Președinte PSD Arad.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul