După doi ani în care nu a avut echipă de rugby în 15, Aradul, prin CS Universitatea, încearcă să revină să onoreze invitația Federației pentru participarea la reînființata Divizie Națională. Mai precis eșalonul secund al rugby-ului românesc, alături de următoarele echipe: RC Bârlad, CSM Galați, RC Grivița, CS Știința Petroșani, RC Gura Humorului, CSM Bucovina Suceava, Sportul Studentesc, CS Navodari și CSU Alba Iulia.
Doar că între timp, lucrurile s-au mai schimbat, cum ar fi faptul că, se pare, Năvodariul va renunța la echipa de rugby în 15, ca să nu vorbim despre seismul de la Steaua, din prima ligă, de unde au plecat mai mulți jucători spre Rapid. În fine, la finalul acestei săptămâni, la București va avea loc Adunarea Generală a afiliaților și – probabil – lucrurile se vor mai clarifica și în ceea ce privește componența celor două eșaloane.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul