Președintele Consiliului Județean Bacău, Valentin Ivancea, a participat alături de entuziaștii voluntari băcăuani la cea de-a XV-a ediție a Galei Voluntarului, organizată de Fundația de Sprijin Comunitar (FSC).
Într-un discurs emoționant, Președintele CJ Bacău a subliniat că “binele se face cu inima și cu voința” și a evidențiat importanța voluntariatului în comunitatea locală. “Marea bucurie a vieții nu este a primi, ci a dărui, iar voluntarii sunt adevărați eroi ai dăruirii și implicării”, a declarat Ivancea.
Cu ocazia Zilei Internaționale a Voluntarului, marcata pe 5 decembrie, președintele a adăugat: “Nu cred că este întâmplătoare alegerea acestei sărbători în luna decembrie, în luna darurilor. Motivul este evident: tot ceea ce fac voluntarii are la bază dăruirea.”…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul