Volei Alba Blaj a ratat o primă șansă de a obține calificarea în faza următoare a Ligii Campionilor, după ce a pierdut, joi seara, în Alba Blaj Arena, scor 0-3 (16-25, 20-25, 14-25), în fața campioanei Poloniei, ŁKS Commercecon Łódź. Campioana României se poate califica în play-off-ul pentru sferturile de finală ale Ligii Campionilor, dacă va învinge marți, 16 ianuarie, la Mioveni, campioana Ucrainei, SC Prometey Dnipro.
În fața a peste 1700 de spectatori, campioana României a fost dominată de o echipă poloneză venită să răzbune eșecul din tur. Meciul a fost echilibrat doar în primul set, când Volei Alba Blaj a condus până la 12-11, după care a urmat o serie de 8 puncte consecutive reușite de ŁKS Commercecon Łódź. Note de echilibru au mai fost în setul 2, când campioana României a revenit de la 8-15 la 13-15 și s-a apropiat până la 18-19. În rest, meciul a fost controlat de campioana Poloniei.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul