Stiri Ziare Locale „Vladi” i-a refuzat victoria Socodorului în ultimul minut de joc, pe mâna nou sositului Borhan

Deși a demarat pregătirea de iarnă în urmă cu trei săptămâni, CS Glogovăț nu a intrat în febra amicalelor până astăzi, adică după cantonamentul de o săptămână, de la Moneasa. Iar „Vladi” și-a ales ca partener de întrecere o formație de un eșalon superior, pe CS Socodor, care nu a excelat deloc în testele de până acum ale iernii. Și a ieșit o remiză cu goluri, gazdele salvând rezultatul în ultimul minut de joc.

Pe terenul din Horia, Glogovățul a avut nevoie de 4 minute să dea gol. Vereș a centrat din corner și Țîru a punctat de la colțul lung, din careul mic. Divizionara terță a intrat, treptat, în meci și a întors meciul în 5 minute. După exact o jumătate de oră, Țoca a punctat cu un șut frumos de la 18 metri, iar Lezeu a transformat un penalty obținut de D. Covaci după duelul cu Mariș. Socodorul părea să-și treacă în cont succesul, când ultimul transfer al lui Călin Dehelean a găsit drumul spre golul de 2-2. Chiar în minutul 90, Raul Borhan, fotbalist de 19 ani crescut de Viitorul, a beneficiat de o centrare a lui Vereș și a înscris din 16 metri, cu un șut plasat.…