• în cursul zilei de miercuri, 23 de polițiști rutieri au fost prezenți la acțiuni pe șosele și au folosit 13 autospeciale și aparatele radar din dotare, fiind aplicate 145 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 85.085 lei • dintre sancțiunile aplicate, 104 au fost pentru nerespectarea regimului legal de viteză, 13 pentru neportul centurii de siguranță, 4 pentru depășire neregulamentară
Radarele au stat la pândă pe arterele de circulație, în ziua de 24 ianuarie. Peste 100 de șoferi au încasat amenzi pentru nerespectarea regimului legal de viteză, iar unii au rămas și fără permis de conducere. Viteza este una dintre cauzele principale ale accidentelor rutiere. Și totuși, mulți participanți la trafic nu conștientizează pericolul.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul