Stiri Ziare Locale Visul frumos s-a terminat: Dinamo o bate pe UTA și arădenii vor juca în play-out!

UTA nu și-a depășit condiția cu Dinamo și deși avea șanse  reale la play-off, a făcut un meci modest in această seară. Rednic a început cu trei fundași centrali de meserie și a dereglat cumva mecanismul defensiv, dar echipa a arătat rău și de la mijloc în sus. Dinamo a fost mai pragmatică și a știut ce vrea, atingându-și scopul. După două ocazii ratate de Pavicic și Gregorio, a venit logic și golul. Era minutul 20, când Gregorio a șutat din interiorul careului, mingea a fost deviată de Conte, l-a păcălit pe Iacob și era 1-0. UTA nu a avut reacție până în minutul  33, când Căpușă a șutat spre vinclu, dar Golubovic a respins. Până la pauză, gazdele mai puteau marca o dată, când Iacob a salvat în fața lui Moura.…