Stiri Ziare Locale Visători în apărare. Universitatea Cluj a pierdut contra Petrolului în doar două minute

Încă de la fluierul de start, "studenții" au preluat inițiativa și au controlat jocul. Echipa clujeană a început jocul de pase cu care deja a obișnuit, iar prima ocazie a venit repede. Popa a fost lansat în adâncime, însă execuția sa a fost moale, direct în brațele portarului (8). Imediat, Simion a încercat un șut plasat, din marginea careului, însă balonul a trecut pe lângă stâlpul porții adverse (12).

Au urmat minute bune de joc încâlcit, bazat mai mult pe fizic. Oaspeții nu au arătat vreo intenție ofensivă și au părut mulțumiți cu scorul de pe tabelă. Abia în finalul primei părți, gazdele s-au mai apropiat de poartă, prin Roguljic și Rus, primul a trimis puternic, dar Zima a scos (36), în ce șutul celui de-al doilea a trecut puțin peste transversală, iar scorul pauzei a fost 0-0.…