Stiri Ziare Locale Viitorul Ianca a încheiat sezonul regular cu o victorie în meciul cu Voința Limpeziș

Viitorul Ianca a încheiat sezonul regular din seria a II-a a Ligii a 3-a, cu o victorie în meciul contra echipei de pe locul 8, Voința Limpeziș. Trupa pregătită din această iarnă de Nicușor Baldovin a reușit să câștige cu scorul de 2-1 (1-1), după o partidă destul de alertă, cu faze la ambele porți, un penalty transformat și o eliminare acordată pentru un jucător care și-a uitat mintea la vestiare.

Scorul a fost deschis repede, în minutul 2, de Viitorul Ianca, după o pasă în adâncime a lui Mădălin Calu, pentru Andrei Trandafir, care a șutat puternic de la 16 metri, ușor lateral dreapta, iar mingea s-a dus în plasa porții apărate de Ciolacu, care nu a reușit să se opună șutului. În minutul 8, la o lovitură liberă de la circa 27 de metri, perpendicular pe poartă, Marius Coman a șutat în forță, dar mingea a trecut pe lângă bară. Un minut mai târziu, la o acțiune de atac a celor de la Ianca, Coman a reluat cu capul din 6 metri, din centrarea lui Trandafir, dar mingea a trecut puțin pe lângă poartă.…