Edilul municpiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a relatat, la ZIUA LIVE, că s-a dus în mijlocul protestatarilor, fiind prezent la Comitetul European al Regiunilor, desfășurat în capitala Belgiei.
„Întotdeauna când se întâmplă un eveniment de o asemenea amploare, încerc să-mi fac propria imagine. Nu să fiu influențat de unii sau de alții. În consecință, m-am dus acolo în piață, între fermieri, între greviști, ca să prind pulsul și să înțeleg exact revendicările lor. Din punctul meu de vedere, concluziile ar fi următoarele: fermierii nu sunt anti-europeni. Oamenii aceștia nu sunt împotriva Europei și a Uniunii Europene.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul