Stiri Ziare Locale Victorie la 11 goluri diferență pentru Dunărea Brăila după ce în minutul 49 scorul era 28-26

HC Dunărea Brăila a învins fără drept de apel pe CS Minaur Baia Mare într-un meci restanță din etapa a 19-a din Liga Florilor. Meciul nu a fost chiar unul la discreția echipei lui Jan Leslie, echilibrul păstrându-se până aproape de minutul 50, dar la final scorul a fost 40-29 (17-15) pentru echipa din Brăila. Meciul a însemnat și debutul al prima echipă a Dunării Brăila a tinerei Beatrice Raicea, care a fost pe teren circa 11 minute și a marcat două goluri din 3 aruncări la poartă.…