Stiri Ziare Locale Victorie în deplasare, locul 3 e aproape asigurat: CSM Târgoviște – FCC UAV Arad 59-62

FCC UAV Arad s-a impus cu destule emoții sâmbătă seară, 62-59 în meciul disputat pe terenul celor de la CSM Târgoviște în cadrul rundei 11 din Liga Națională de Baschet Feminin.

„Galben-albastrele” au controlat prima repriză și au intrat la pauza mare cu un avantaj de 12 puncte, 35-23, însă au făcut un sfert trei teribil, pierdut cu 25-8, așadar au început ultima parte a meciului conduse cu 48-43. Finalul întâlnirii a fost echilibrat, însă – până la urmă –  arădencele au reușit să evite surpriza și s-au impus.…