Stiri Ziare Locale Victoria Traian și Dacia Unirea Brăila au terminat la egalitate meciul amical disputat sâmbătă la prânz pe stadionul ”Mircea Ceicu” din comuna Traian

Într-un meci amical de fotbal disputat sâmbătă, 24 februarie, de la ora 12.00, Victoria Traian a remizat cu Dacia Unirea Brăila, scor 2-2 (0-2), la capătul unui meci considerat a fi un test util pentru ambele echipe. Prima repriză a aparținut celor de la Dacia Unirea, iar în a doua echipa de pe locul 2 în Liga a 4-a a fost cea care a punctat și a fost mai organizată pe teren.

În prima repriză, Dacia Unirea a marcat de două ori și a mai avut alte 3-4 ocazii bune de a marca. În repriza a doua jucătorii echipei de Liga a 3-a au intrat mai relaxați pe teren și chiar dacă și-au mai creat câteva situații de poartă nu au mai marcat, iar Victoria Traian a înscris profitând de greșelile individuale ale jucătorilor de la Brăila.…