Astfel, bugetul comunei Florești pe anul acesta este mai mare cu aproximativ 42% mai mult decât cel din anul precedent.
La fel ca în 2023, mai mult de jumătate din buget este axat pe dezvoltare și investiții, adică peste 126 de milioane de lei. Creșterea este substanțială și față de anul 2020, de două ori și ceva mai mare, atunci când primarul celei mai mari comune din țară și-a început mandatul.
Așa cum ne-au obișnuit, consilierii USR Florești au propus și anul acesta o serie de amendamente la proiectul de buget. Au fost în număr de 13, printre cele mai importante numărându-se: studiu de fezabilitate pentru un Hub educațional, creșă, grădință, școală, extindere trotuare pe unele străzi din comună, implementarea transportului public de noapte în Florești, achiziția de module de parcări pentru biciclete, studiu de fezabilitate pentru un parc acvatic…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul