Stiri Ziare Locale UTA va juca pe terenul FCSB-ului pe 22 ianuarie, de la ora 20:00, în cadrul etapei 22 din Superligă

Liga Profesionistă de Fotbal a confirmat şi orele de disputare ale partidelor din etapa 22 din Superligă, prima din 2024, iar meciul FCSB – UTA, ultimul al rundei, va avea loc luni, 22 ianuarie, de la ora 20:00.

În tur, cele două echipe s-au întâlnit la Arad, pe Arena „Francisc Neuman”, iar „roș-albii” s-au impus cu 2-1. Bucureștenii au deschis scorul prin Florinel Coman, dar UTA a reușit să întoarcă rezultatul, după golurile marcate de Andrej Fabry și Godberg Cooper. FCSB a avut și doi eliminați în acea partidă, pe Alexandru Pantea, pe finalul primei reprize, și pe Florinel Coman, în minutul 83.…