UTA a anunțat despărțirea de fundașul central grec Stefanos Stroungis, care devine al șaptelea fotbalist care părăsește echipa arădeană în această iarnă.
Grecul a semnat cu UTA în iulie și a debutat în partida cu CFR Cluj de la Arad (1-3), când a fost pe teren în ultimele 26 de minute ale întâlnirii. Apoi însă, fundașul a aflat că are probleme cu inima și automat a rămas fără viza medicală, fiind nevoit să se întoarcă în Grecia pentru controale medicale amănunțite. Acestea au ieșit bine și fotbalistul a reînceput antrenamentele alături de coechiperi în luna noiembrie. Stroungis a reintrat în circuitul echipei în decembrie, fiind prezent chiar pe bancă la meciul din Cupă cu FC Voluntari.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul