Stiri Ziare Locale UTA a câștigat la limită primul amical al iernii, cu penultima clasată din liga secundă maghiară

UTA a învins astăzi, în primul amical al iernii, divizionara secundă maghiară FC Ajka, scor 1-0. Meciul cu penultima clasată (locul 17) din țara vecină s-a disputat în Ungaria, pe terenul sintetic al bazei sportive Mako Arena. Godberg Cooper a înscris singurul gol al partidei în minutul 26, cu un șut plasat din careu, după o pasă primită de la Fabry. Arădenii au dominat partida și au ratat mai multe ocazii la poarta adversă, dar tabela a rămas neschimbată. Așa cum era de așteptat, antrenorul Mircea Rednic a oferit minute ambilor fotbaliști aflați în probe.…