Adoptare grăbită în Parlament, cu conservarea pensiilor speciale. PSD și PNL au adoptat forțat și pe repede înainte noua lege a pensiilor. Au sfidat bunul simț și nici măcar nu s-au obosit să demonstreze când și de unde vor avea banii. Tot PSD și PNL au „garantat” că pensiile speciale vor exista nestingherite vreme de încă 40 de ani! Deci nici nepoții noștri nu vor scăpa de acest sistem monstruos și păgubos. Vă puteți imagina?
USR susține creșterea corectă a veniturilor pensionarilor. USR promovează majorarea pensiilor prea mici, ca o minimă dovadă de respect pentru pensionarii României, și insistă pentru contributivitate și o creștere sustenabilă. USR a și propus 32 de amendamente, vizând sancțiuni pentru nerespectarea termenelor promise în lege, creșterea contribuției la Pilonul 2 și soluții pentru eliminarea sau plafonarea pensiilor speciale. Toate au fost respinse de puterea imorală PSD-PNL.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul