Cu prilejul celebrării zilei Unirii Principatelor Române, elevii și cadrele didactice de la Liceul Tehnologic „Ferdinand I” au marcat acest eveniment prin implicarea în mai multe activități extrașcolare și extracurriculare.
Astfel, în ziua de 19 ianuarie, un echipaj format din patru elevi a participat la concursul județean „Problematica Unirii Românilor în spațiul românesc” la cele două secțiuni: secțiunea lucrări artistice (Miruna Oniță, clasa a X-a B, Andreea Vasilescu, clasa a X-a A) și secțiunea lucrări științifice/referate (Alexandru Duțeanu, clasa a X-a D, Alexandru Mohan, clasa a XI-a A). Concursul a presupus și o a doua etapă, un amplu spectacol dedicat istoriei românilor, urmat de festivitatea de premiere și de înmânare a diplomelor elevilor participanți. Efortul și talentul acestora a fost din nou răsplătit: Miruna Oniță, clasa a X-a B – Premiul I (secțiunea lucrări artistice), Andreea Vasilescu, clasa a X-a A – Premiul I (secțiunea lucrări artistice), Alexandru Duțeanu, clasa a X-a D – Mențiune (secțiunea lucrări științifice/referate) și Alexandru Mohan, clasa a XI-a A - Mențiune (secțiunea lucrări științifice/referate).…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul