La data de 2 ianuarie 2024, în jurul orie 10.00, un bărbat de 86 de ani, din municipiul Deva, județul Hunedoara, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Valea Frumoasei din municipiul Sebeș, a surprins și accidentat o femeie de 40 de ani, din Sebeș, care era angajată în traversarea regulamentară a străzii, pe trecerea de pietoni.
În urma accidentului, femeia a suferit leziuni corporale ușoare și a primit îngrijiri medicale, fără a rămâne internată în spital. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul