Un nou director la Finanțe. Rareș Țînțar a fost numit în funcția de adjunct al Finanțelor Publice Argeș. El o va înlocui pe Gabriela Ionescu, care va ocupa funcția de vicepreședinte al Agenției Naționale de Administrare Fiscală.
Citește și: Încă un argeșean în Guvernul României: Gabriela Ionescu a fost numită vicepreședinte ANAF, cu rang de subsecretar de stat
Rareș Țînțar deținea funcția de șef administrație adjunct colectare persoane fizice. Acesta are 39 de ani și în perioada 2006-2008 a lucrat în Ministerul Finanțelor, iar din 2008 la AJFP Argeș. Din anul 2011 până în prezent a deținut funcția de șef serviciu. Anul trecut a terminat și cursurile de înalți funcționari publici.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul