Dacă este vreo situație în care să poți să îți imaginezi cu ușurință, ba chiar să crezi că pe umerii omului pot fi un diavol mic și-un îngeraș care-l îndeamnă ba la bune, ba la rele, atunci acea situație este detectabilă în traficul din București.
Și e scenariu perfect posibil și-n deplasare, și-n parcare.
Să ne imaginăm varianta A, cea în deplasare. Ești șofer. Ești la semafor la Piața Victoriei, la ora la care ai senzația bucureștenii, dar toți, toți s-au vorbit să aibă drum pe-acolo. Când, în sfârșit, ai senzația că la verdele ăsta treci, un domn conducător auto îți taie fața artistic. Cel mai previzibil e că, în momentul ăla, amândouă ființele de pe umeri încep să-ți vorbească direct în cap, iar dialogul decurge astfel:…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul