Marți, 9 ianuarie, într-un mijloc de transport în comun din Constanța, a izbucnit un conflict între un călugăr și un alt bărbat. Poliția anchetează cazul.
În imaginile filmate de un martor, publicate de Replica, se observă cum un călugăr s-a năpustit cu pumnii asupra unui alt bărbat. Pe lângă agresiunile fizice, s-au folosit și insulte: „Bă, tâmpitule, nu-ți bați tu joc de mine, bă!“, se aude pe înregistrare.
Cel lovit îi dă replica din afara cadrului: "Bă, prostule! Ești prost".…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul