Un accident de muncă a avut loc marți, 5 decembrie 2023, în Municipiul Blaj, unde un bărbat a fost rănit, după ce și-a prins o mână sub bena unei autoutilitare.
ISU Alba a transmis că pompierii militari din Blaj intervin pentru acordarea primului ajutor medical și extragerea persoanei prinse sub bena unui autocamion. În cadrul intervenției pompierii s-au deplasat cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și un echipaj pentru prim ajutor.
UPDATE: „S-a reușit extragerea persoanei. La ajungerea forțelor de intervenție la locul solicitării, persoana avea prinsă o mâna sub bena autoutilitarei. Persoana de sex masculin, va fi transportata la spital de către echipajul medical cu suspiciune de fractura a membrului superior”, a mai transmis ISU Alba.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul