Gaia și-a numit Șerban Paul creația realizată în Aninoasa (județul Hunedoara).
”Aceasta este o formă de exprimare artistic numită Land Art, în care sunt folosite elemente din natură. Cu frunze nu am mai văzut niciodată. Am văzut cu crengi, pietre, pigmenți naturali.
Am de gând să încerc și eu. Am văzut zăpada albă și în mintea mea am văzut o foaie albă de hârtie și atunci m-am gândit cu ce pot să vin să am valențele negative. Am zis că sunt frunzele, sunt ușor de strâns, sunt naturale, sunt aproape. Am încercat.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul