Universitatea de Medicină, Farmacie, Științe și Tehnologie (UMFST) „George Emil Palade” din Târgu Mureș rămâne principalul motor de dezvoltare a județului Mureș. Iar investițiile finalizate și proiectele în derulare întăresc această afirmație. Însă dezvoltarea nu se va opri în limitele județului Mureș.
„Rostul nostru este nu doar de a umbla pe căi bătătorite, ci și de a crea, cu înțelepciune, căi noi. Și, dacă în Târgu Mureş, dezvoltarea instituțională a ajuns deja la o limită superioară, acest fapt nu va împiedica dezvoltarea noastră, în locuri și țări în care ne simțim bineveniți sau unde simțim oportunitatea”, a subliniat Prof. Univ. Dr. Leonard Azamfirei, rectorul UMFST în cadrul galei care a încununat tradiționalul eveniment – Zilele UMFST G.E. Palade Târgu Mureș.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul