Stiri Ziare Locale "U" Cluj a dominat, dar degeaba. "Studenții" au obținut doar o remiză cu UTA
"U" Cluj a dominat, dar degeaba. "Studenții" au obținut doar o remiză cu UTA

Vremea bună și ora excelentă au atras lumea la stadion, însă duelul din teren nu a fost unul la cel mai înalt nivel. Universitatea Cluj a fost încă din primele minute echipa mai activă și s-a instalat în jumătatea oaspeților. În schimb, arădenii au preferat să aștepte o oportunitate, care nu a venit.

Așdar, clujenii au dominat, au pasat bine, însă, ca de obicei, majoritatea acțiunilor s-au blocat la ultima pasă. Situația a fost complicată și de absența unui vârf clasic în echipa lui Ioan Ovidiu Sabău. Chiar și așa, "studenții" au deschis scorul în minutul 37, prin Rus, însă reușita a fost anulată din cauza unui offside. Astfel, scorul pauzei pe Cluj Arena a fost 0-0.…