Învinși în Lituania de Lietkabelis, clujenii nu erau siguri de calificarea în sferturile de finală ale EuroCup. În ajutorul lor au sărit cei de la Buducnost Podgorica, care s-au impus pe teren propriu contra celor de la Gran Canaria, scor 90-77.
Astfel, U-BT Cluj-Napoca a încheiat pe locul secund Grupa B, cu un bilanț de 13 victorii și 5 înfrângeri și este prima echipă din România care va juca în faza eliminatorie a celei de-a doua competiții ca importanță din Europa.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul