Stiri Ziare Locale U-BT, debut cu dreptul în play-off. Victorie muncită în fața lui Dinamo
U-BT, debut cu dreptul în play-off. Victorie muncită în fața lui Dinamo

Oaspeții au început bine, cu un run de 5-0 și au oferit o replică solidă și neașteptată clujenilor. Chiar dacă gazdele au egalat la 7, Dinamo a mărit constant ecartul până la unul format din două cifre. Astfel, după primele 10 minute, trupa din capitală conducea cu 24-10.

Deși U-BT a forțat revenirea, lipsa de eficiență din ofensivă și lispa de intensitate din apărare i-au costat pe "studenți". Elevii lui Mihai Silvășan au greșit mult, pe când oaspeții s-au dus la 21 de lungimi. Chiar dacă echipa clujeană a mai recuperat din diferență, la pauză, Dinamo conducea cu 46-33.…