Stiri Ziare Locale U-BT Cluj-Napoca se impune din nou în fața lui Dinamo și se apropie de semifinalele Ligii Naționale

Spre deosebire de jocul precedent, disputa a fost ceva mai echilibrată, iar cele două formații au mers cap la cap timp de minute bune. Dinamo a reușit să țină pasul cu echipa clujeană și chiar a încheiat în avantaj primele 10 minute, scor 19-16.

Campioana României a preluat conducerea în sfertul secund, dar nu s-a distanțat la mai mult de 8 lungimi. Oaspeții au continuat să ofere o replică puternică și au ținut aproape de "studenți". Chiar și așa, elevii lui Mihai Silvășan conduceau la pauză, scor 38-31.…