Stiri Ziare Locale U-BT a învins rivala CSM Oradea și a încheiat cu un bilanț perfect sezonul regulat al Ligii Naționale

Încă din primele secunde, jocul a fost unul echilibrat. Cele două echipe au mers cap la cap, într-un meci ce nu a avut o intensitate prea mare. Așadar, după primele 10 minute, scorul era egal, 20-20.

Nici în cel de-al doilea sfert, nivelul nu a crescut, însă oaspeții au reușit să se distanțeze. Orădenii au mărit ecartul la 7 puncte, grație lipsei de eficiență a ofensivei clujene. Astfel, la pauză, vicecampioana conducea cu 40-33.

După întoarcerea pe parchet, elevii lui Mihai Silvășan au "turat motoarele" și au forțat revenirea pe tabelă. Ajutați și de public, "studenții" au preluat inițiativa, iar cu 10 minute înainte de final conduceau cu 58-55.…