Pecica: Turneu caritabil de fotbal pentru fetița căpitanului Progresului!
Colegii de la echipele locale de fotbal amator old boys, împreună cu Primăria Oraşului Pecica, vin în sprijinul lui Adrian Mirel Arsene, cel mai longeviv jucător pecican al Progresului.Căpitanul echipei de fotbal a oraşului are o fetiță în vârstă de 5 ani, Irina Maria, care a fost diagnosticată cu lisencefalie, o anomalie de dezvoltare a creierului în timpul vieții intrauterine și are nevoie de tratament continuu.
Pentru a sprijini familia Arsene, în data de 17 februarie, sâmbătă viitoare, va avea loc un turneu caritabil de minifotbal, sumele oferite de participanți și de public fiind oferite pentru tratamentul fetiței.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul