Pentru că donarea de sânge contează, și în acest an, Organizația Județeană a Tineretului Social Democrat Călărași organizează pe 30 ianuarie, o campanie menită să ajute românii aflați în dificultate și, în același timp, să genereze o creștere a gradului de conștientizare cu privire la importanța actului de donare în societatea românească. Anunțul a fost făcut, astăzi,de TSD Călărași pe o rețea de socializare.
“Mărirea tichetelor aferente donării de sânge la suma de 280 lei este, într-adevăr, o măsură prin intermediul căreia românii vor manifesta un interes crescut asupra acestui act. Totuși, nu trebuie ca aceste tichete să fie principalul motiv pentru care alegem să donăm!…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul