În noaptea de 2 spre 3 februarie 2024, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, Serviciului Rutier și Serviciul pentru Acțiuni Speciale , cu sprijinul jandarmilor și al polițiștilor de frontieră au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale în municipiul Botoșani.
Astfel au fost legitimate peste 200 de persoane, majoritayea identifocate in segmentul stradal, dintre care 18 au fost supuse controlului corporal, fără a fi identificate bunuri interzise la deținere și 12 au fost sancționate pentru nerespectarea normelor de conviețuire socială.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul