Față în față cu o sportivă mult mai puțin experimentantă, Ana Bogdan a avut parte de un duel complicat. Erika Andreeva i-a oferit o replică solidă, iar ultimul duel al zilei în BT Arena a fost unul echilibrat.
În primul set, cele două au mers cap la cap, până când Ana Bogdan a reușit să rupă echilibrul și să se impună, scor 6-4. Setul secund a fost mai complicat pentru româncă, însă favorita publicului a revenit de la 4-1 și a câștigat cu un dublu 6-4.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul