Transportul public local de călători intră într-o perioadă de tranziție spre proiectul de mobilitate urbană începând de luni, 12 februarie, anunță Primăria orașului Cugir pe pagina de socializare a instituției.
Astfel, explică reprezentanții municipalității, se vor utiliza atât autobuzele deja existente cât și autobuzele noi hibride, marca Mercedes-Benz, achiziționate prin proiectul „Reducerea emisiilor de carbon în oraşul Cugir bazată pe Planul de Mobilitate Urbană Durabilă”.
Vor fi valabile abonamentele vechi deja realizate de către călători în luna ianuarie pentru luna februarie. În același timp, pentru autobuzele noi, se va putea utiliza noul sistem electronic prin care se vor putea achiziționa tichete/carduri de călătorie, abonamente și reîncărcare carduri de la automatele de eliberare bilete, amplasate in 9 locații/stații de autobuze, respectiv:…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul