O linie de transport în comun va fi funcțională pentru arădenii de la Trei Insule, soluția fiind una provizorie până când se va finaliza construcția unei noi pasarele peste Mureș. Viceprimarul Lazăr Faur a anunțat, pe pagina sa de Facebook, că decizia a fost luată în urma întâlnirii cu mai mulți specialiști și cu reprezentanții asociației arădenilor care locuiesc în zona „Trei Insule”, „pentru a decide care este cea mai bună soluție pentru oamenii de acolo, după ce podul de pontoane care făcea legătura cu orașul s-a rupt”.…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul