Sportivele din Constanța și-au asigurat deja medalii la Campionatul European Under-21, care se derulează în această perioadă (până pe 28 ianuarie 2024) la Skopje, în Macedonia de Nord, iar reprezentanții României au evoluții de top.
Elena Zaharia (CSM Constanța), Bianca Mei-Roșu (LPS „Nicolae Rotaru“ – CSM Constanța) și Camelia Mitrofan (CSM Constanța) au avansat în fazele superioare la dublu feminin (semifinale) și la dublu mixt (finală), dar și la simplu (optimi).
Perechile Bianca Mei-Roșu / Elena Zaharia și Camelia Mitrofan / Sara Tokic (Slovenia) sunt semifinaliste în proba de dublu feminin, având asigurat bronzul, în timp ce Elena Zaharia va lupta pentru aur, în finală, la dublu mixt!…
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
B365 - Bucuresti
Cugir Info
e Bihoreanul
e Bihoreanul